ONE מספר 1 בספורט
ג'יבריל רג'וב: לא נבוא לישראל לשחק נגד ברצלונה
יו"ר ההתאחדות הפלסטינית בראיון בלעדי ל-102FM בשיתוף ONE: "במרכז פרס לא שאלו אם נרצה לשחק, משחק אחד לא יביא שלום. הצביעות לא מתאימה"
מאת אופירה אסייג 25/02/2013 19:30
שחקני ברצלונה חוגגים. לא נראה זאת בארץ (רויטרס)

ברצלונה העניקה תקווה לאנשים רבים בישראל, שחיכו זמן רב לראות את הקבוצה הטובה בעולם מגיעה לארץ. לפני פחות משבוע הודיעו ראשי הבלאוגראנה שהם יגיעו למשחק ידידות עם נבחרת משולבת של ישראלים ופלסטינים והשמחה הייתה גדולה.

אלא שהיא הייתה קצרה, שכן לפלסטינים היו תוכניות אחרות. יו"ר התאחדות הכדורגל הפלסטינית, ג'יבריל רג'וב, הודיע לפני ימים ספורים כי אין בכוונתו לשלוח שחקנים לשחק בישראל מול ברצלונה אלא אם ימולאו מספר דרישות, דבר שמעמיד את קיום המשחק בספק גדול.

עוד באתר:

הערב (שני) התראיין רג'וב בלעדית בתוכנית הספורט של ישראל ב-102FM וענה לכל השאלות של אופירה אסייג ואייל ברקוביץ'.

יושב-ראש התאחדות הכדורגל הפלסטינית, ג'יבריל רג'וב, אנחנו מבינים שברצלונה אמורה להגיע בסוף יולי למשחק מול נבחרת ישראל ופלסטין יחד. אנחנו רוצים לשמוע אם אתה בעד או נגד ולמה.
"תודה שנתתם לי הזדמנות להגיד מה קרה ומה דעתי. זה רעיון טוב ומדהים שאני אוהב. אני גם אוהד ברצלונה, אני חושב שאפשר להשתמש בספורט ובמה שמיוחד בכדורגל ככלי לבנות אמון וליצור שלום. באמצעותו אפשר לשבור את השנאה והאיבה. אבל אני קראתי בעיתונות שמרכז פרס החליט בשם הפלסטינים והישראלים, ובלי להתייעץ איתי".

רג'וב: "האווירה לא בשלה לקיום המשחק"

לא שאלו אתכם לפני קיום המשחק?
"למה שישאלו אותנו? חושבים שחובתנו היא לבצע את פקודת האדונים באזור. אני שמעתי על הרעיון מהם. קבעו כבר את הכל מראש. אני רוצה שתבינו מה קורה - יש פה מומחה מטעם פיפ"א שהגיע לשטחים הפלסטיניים כדי להעביר קורס ולא נותנים לו להיכנס כבר כמה ימים. מדובר במומחה בכיר ומוכר בעולם. כמו כן, יש ארבעה שחקנים פלסטיניים שלא נתנו להם להגיע לגדה כדי להשתתף בתחרות כאן. שמונה שחקנים מתחת לגיל 14 לא קיבלו אישור להצטרף לנבחרת הגיל שלהם. גם אם אני בעצמי אנסה לעבור, יעכבו אותי שעתיים. אני לא מאחל לאף אחד שיסבול כמו שאנחנו סובלים תחת הכיבוש".

אבו מאזן עם סנדרו רוסל.

אתה בעצם אומר שאתה לא רוצה את הצביעות הזו.
"אני מסכים איתך במאה אחוז, אבל מקווה שיבינו שכדי ליצור חיים נורמליים צריך יותר מזה. משחק אחד לא יפתור את הבעיה בינינו לביניכם".

אם היו מודיעים שהמשחק היה ברמאללה, מה לדעתך היו אומרים בישראל?
"אני רוצה שתבינו את דרך החשיבה שלי - בואו נדבר תכל'ס. האם יש פה הכרה של הכדורגל הישראלי בנו? תראו איך אני סובל כשאני לא יכול לתת לשמונה ילדים מתחת לגיל 14 להצטרף לנבחרת שלהם. אני רוצה הסברים. על מה אני יכול לדבר עם אבי לוזון? הישראלים צריכים לעצור ולפתוח דף חדש, להתייחס אלינו כאל שכנים וכפרטנרים. לא בחרנו זה בזה, אבל חובה לחשוב איך בונים את העתיד למען ילדינו והדורות הבאים. לדעתי, הספורט הוא כלי".

רג´וב עם פרס ופלאטיני.

מה התנאי שלך לקיום המשחק בסוף יולי, ולמה מציבים תנאים כל הזמן?
"אני מציע קודם כל להירגע. האווירה עדיין לא בשלה למצב הזה. אני חי וקיים פה, אם תרצו ואם לא. אני גם לא מסכים להתנהגות שלכם ושל יושב-ראש ברצלונה. זה לא מקובל בכלל, כל מה שקורה. אתה לא יודע כמה אתם מבודדים בעולם. תמשיכו לחשוב ככה. גם בקשר לאליפות אירופה עד גיל 21 יש בעיות".

מסי (רויטרס)

נראה שכולם הולכים להגיע.
"אתם מבודדים בגלל המדיניות שלכם והגזענות שלכם, אתם מתייחסים אלינו כאל לא קיימים".

ממרכז פרס לשלום נמסר בתום הראיון: "צריך שלושה צדדים כדי להשיג את המשחק הזה. אנחנו מקווים להסכמת הפלסטינים".


... תגובות בטעינה ...