חדשות אחרונות
יום הנבחרות סיכום אליפות ספידו ישראל לחורף 2016 דייויד מארש:החזון שלי הוא לראות את הדגל הישראלי מתנוסס באליפות העולם ובאולימפיאדה. אליפות ספידו ישראל - חורף 2016 - LIVE RESULTS ISRAELI SPEEDO WINTER CHAMPS גמבורג מקום 16 באליפות העולם משחה המילניום ספידו הבינלאומי 2016 - תוצאות מרוכזות שיא גילאים חדש לשרון שטיינמן ולאה פולונסקי בהצגת הבוקר הראשונה משחה המילניום ספידו הבינלאומי 2016 ליאוניד קאופמן ימונה לאחראי על פיתוח השחייה באגודות נבחרת ישראל באיטליה
כתבות וידאו
טומרקין: "מגיעים לבמה המרכזית" אעשה הכל השנה להגיע לריו" השחיינים במגלשה מהארוכות בעולם דרך מתוחכמת לשבור שיא עולם בשחיה ברנע: אפשר לצפות לתוצאות יפות מהפכת השחייה שכבשה את ישראל גיא ברנע: חוויה מדהימה צבי: רוצים מתחם ברמה בין-לאומית זינגר: הספורטאים הצעירים מרגשים צפו בתקצירי השחיה באליפות העולם
גלריות תמונות
אליפות ישראל בשחייה אליפות שחייה אליפות אירופה בשחייה לנוער השקת בגדי הים של ספידו גביע האיגוד לשחייה 2017 מסע״ת גל נבו אנטוני ארווין במכון וינגייט נבחרת השחייה ממריאה לריו ספידו ישראל יעקב טומרקין שב לארץ עם מדלית כסף באליפות אירופה בשחייה
פרסום, הצלחה ושחייה
ארי לימור, שחיין עבר מוביל ופרשן שחייה, בטור בלעדי לאתר איגוד השחייה, המתייחס לפרסום בענף.
מאת ארי לימור
14/02/2011 19:27


 

הצלחות, פרסום ושחייה...הגיע
הזמן שיהיה קשר!
 
 
למי שלא שם לב, השחייה הישראלית על המפה. בשנים האחרונות השחייה הישראלית קוצרת שורה של הצלחות גלובליות ומקבלת הכרה. החבר'ה שלנו, בשנים האחרונות מגיעים לתחרויות העולמיות כשהם שחקנים מרכזיים במשחק הגמרים ואף פוזלים על מדליות. אם זה הגברת הראשונה, עמית עברי, שהראתה שהיא עשויה מהחומר של אלופות והתברגה עם צמרת השחייה העולמית. וכמובן שאי אפשר לשכוח את השניים שבשנים האחרונות הביאו לנו את המילה עלייה לגמרים ללקסיקון, גל נבו וגיא ברנע. בואו נוסיף זה את כבודם של שחייני העבר הלא רחוק שהביאו לא מעט כבוד ואני מתכוון ליואב ברוק עם דירוגים עולמיים וגמרים באליפויות עולם, איתן אורבך עם גמר אולימפי באולימפיאדת סידני, הגברת אניה גוסטמלסקי שהביאה מספר לא מבוטל של גמרים באליפויות אירופה בבריכות קצרות, רביעיית השליחים ההיסטורית שהעפילה לגמר באולימפיאדת אטלנטה 96 , וכמובן האיש והאגדה מיקי חליקה עם מדליית כסף באליפות אירופה. לאור ההצלחות הללו נשאלת השאלה, מדוע הפרסום של השחייה הישראלית נשאר בגדר משהו נחמד שמדי פעם גורר איזה אזכור בחזית עיתון הספורט, אולי איזה טור בעמוד האחורי או מה שבד"כ נכון, חצי טור שמסתתר בין תוצאות ליגה ג' בכדורגל, לתוצאות נבחרת הקריקט העולמית.
 
 
לא תמיד זה היה ככה. המבוגרים שביניכם המלווים את עולם השחייה לא מעט זמן יכולים להעיד אחרת. בשנות החמישים והשישים שחייני נבחרת ישראל היו בגדר סלבריטי. ששחייני הנבחרת היו מתחרים בתחרות של מדינה נגד מדינה ( כן...פעם זה היה ככה) הכותרות היו מדווחות על כל סיבוב קטן בקיר. שאיבונה טוביס הלכה ברחובות הדבר הגיע לעמוד הכותרות וכשיוסף טלקי, מאמן נבחרת ישראל בעבר, היה מדבר כולם מסביב היו מקשיבים. אני זוכר שלפני כמה שנים, שסבתי הלכה לעולמה, יישבנו כל המשפחה לעשות סדר בארון הספרים שלה. אחרי לא מעט ספרים של שירי ארץ ישראל היפה וספרי היסטוריה של בן-גוריון נפלתי על אסופה של עיתונים משנות השישים והשבעים שהשחיינית המהוללת דורית זלץ ( לימים לימור) מוזכרת בעמוד הכותרות בכיתוב גדול. מדהים היה הסיקור בעיתונות ביום בו היא שברה את היד ולא יכלה לנסוע לאולימפיאדת מינכן. לאלו שממש סקרנים אני גם יכול לספר שהכדורגל היה מוזכר בעמוד האחורי מאוד בקטן וכמעט בלי תמונות (מוכר לא?)
 
 
לא, אין בי את היומרנות להגיד שאני יודע איך לשנות זאת ובטח שלא בטור של עמוד אחד. מי שמכיר קצת עבודת פרסום ויחסי ציבור ( וגם מי שלא יכיר קצת עכשיו ) יודע ששינוי בסדר היום התקשורתי לוקח זמן והרבה ואורח נשימה. יתרה, אני לא חושב שאפשר גם להאשים מישהו על כך שסדר היום התקשורתי במדינת ישראל מביא עשרה עמודים של כדורגל לחזית העיתון ואת הענפים שקוצרים הצלחות על גבי הצלחות דואגים לשים מאחור מאחור ליד סיקור הקריקט העולמי.
 
 
במילותיו של הפרופסור המכובד ביותר בעולם ליחסי ציבור ותקשורת, פרופסור ג'ימס גרונינג, "אז מה כן?" לצערי, הרבה ענפים בארץ, והשחייה ביניהם, נופלים תחת המחשבה שההצלחה תגרור פרסום ורק צריך לחכות שהשחיינים שלנו יצליחו והנה כבר מזמינים אותם לתוכניות אירוח והופה חוזה אימוץ מ"שטראוס". זה נכון אם אתה עוסק בענף הכדורגל או הכדורסל בישראל שבו העניין הציבורי גדול וברור. זה לא נכון לענף השחייה. בענף כגון השחייה יש צורך לדחוף כמה שיותר קדימה את המודעות ואת החשיפה בכדי לגרום לשינוי בסדר היום התקשורתי. להביא את ההצלחה ישר לפניו של הישראלי אוהב הכדורגל בכדי שיהיה ברור שההצלחה היא שם בענף השחייה. חוקר תקשורתי ידוע מאוד בשם ג'ורג' גרבנר (Gerbner), שהיה יהודי דרך אגב, תבע את המנוח "אירוע תקשורתי", או באנגלית Media Event שהגיע לדבר על אירוע בעל חשיפה תקשורתית גבוה. אחד הדברים, טוען גרבנר, שאירוע תקשורתי בעל סיקור גבוה מאופיין בו הוא חוסר הספונטניות והכנות השיא שמתבצעות על מנת לגרום לאירוע כל שהוא להגיע לרמת סיקור של התקשורת. כלומר, שאנו רואים סיקור תקשורתי לאירוע כל שהוא, יש לנסות ולהבין שהתכנון וההכנות הם אלו שהביאו את האירוע להיות שווה סיקור מבחינת התקשורת.
 
 
מה זה אומר לגבינו? זה אומר שיש כמה דברים שאנו חייבים להבין שזה מגיע לסיקור ענף השחייה. זה אומר שאם אנו רוצים לראות את השחייה בכותרות, במקום שמגיע לה, יש לנו לאן לשאוף. זה אומר לדוגמא שאליפות ישראל בשחייה צריכה להיות משודרת לאורך כל ימיה הן בתקשורת הטלוויזיונית והן בתקשורת האלקטרונית. זה אומר שאנו המקורבים לענף השחייה והאוהבים את ענף השחייה צריכים להרגיש גם קצת מחויבות ולנסות לדאוג, לדחוף ולהביא לשינוי בסדר היום בצריכת הספורט הישראלי. אחרי הכל, לא מגיע לנו שנקרא בעיתון שגל נבו חתם על חוזה אימוץ של כמה מאות אלפי שקלים עם בנק הפועלים? נשמע הזוי? ממש לא! תשאלו את איאן תורפ', שהיה חתום כמה שנים טובות עם הבנק המוביל באוסטרליה.
 Facebook   הדפס   הוסף תגובה 
  לוח אירועים פברואר 2018  
א ב ג ד ה ו ש
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728